Dlaczego bezbarwne folie ochronne ? PPF

Folie ochronne to w tym momencie najlepsze zabezpieczenie lakieru w Twoim aucie. Bezbarwne folie ochronne PPF chronią Twój lakier przed wszystkimi uszkodzeniami mechanicznymi takimi jak : odpryski, zarysowania, a nawet obcierki parkingowe.

 

Dlaczego warto zabezpieczyć auto bezbarwną folią ochronną PPF ?

Bezbarwna folia ochronna PPF to bezkompromisowa forma ochrony Twojego lakieru. Folia sama w sobie posiada  między 180 a 250mikronów grubości, co w przypadku nowych aut jest praktycznie 1,5x grubsza od samego lakieru co daje mu dodatkową ochronę. Bezbarwne folie ochronne zabezpieczają Twój lakier przed wszystkimi możliwymi uszkodzeniami. Należą do nich odpryski powstające podczas szybkich przejazdów na drogach ekpresowych czy autostradach. Dodatkowo praktycznie zawsze chroni Twój lakier przed tzw. obcierkami parkingowymi. Jest skutecznym zabezpieczeniem przed ptasimi odchodami, czy innymi uszkodzeniami powstającymi przy codziennym użytkowaniu auta. Folia to jedyne i skuteczne zabezpieczenie Twojego lakieru na długi okres, ponieważ realne gwarancje od producentów to nawet 10lat użytkowania auta.

Jakie elementy należy zabezpieczyć w 1szej kolejności ?

Folie ochronne cieszą się coraz większą popularnością wśród naszych klientów. Praktycznie zawsze przy zabezpieczeniu nowego auta powłokami ochronnymi klienci decydują się na tzw. dodatki w postaci bezbarwnych folii ochronnych PPF. Najczęściej zabezpieczane elementy to:

  • wnęki klamek ( ochronna przed zarysowaniami od paznokci, pierścionków )
  • parapet bagażnika tzw. część załadunkowa ( liczne uszkodzenia powstające przy załadunku bagaży )
  • lampy ( koszt nowych ledowych lamp to często okolice kilkunastu tysięcy złotych, by uniknąć ich wymiany klienci decydują się na ochronę kloszy foliami ochronnymi co jest znikomym kosztem w porównaniu do samych lamp )
  • ranty drzwi ( jedno z najczęściej uszkadzanych miejsc przez klientów poruszających się głównie w mieście )

Kolejnymi pakietami na które decydują się klienci to :

  • Full Front * W tym przypadku zabezpieczamy wszystkie najbardziej narażone elementy na uszkodzenia powstające przy pokonywaniu dużych ilości km w trasach. W pakiet zabezpieczenia wchodzą elementy takie jak : maska, przedni zderzak, lampy, lusterka, wnęki klamek, słupki A, błotniki oraz parapet bagażnika. Cena takiego pakietu wacha się w granicach od 3000 do 5000zł netto.

 

  • Bikini * Jest to tańsza opcja od full front, a w dalszym ciągu zabezpieczamy najbardziej narażone element. Jednak nie każdy klient decyduję się na tą opcję . W tym przypadku zabezpieczone są elementy takie jak : przedni zderzak, lampy, lusterka, wnęki klamek, parapet bagażnika, 1/3maski, 1/3błotników. Właśnie ze względu na to, że elementy nie są w całości zabezpieczone widoczna jest różnica polegająca na grubości folii co nie podoba się wszystkim klientom . Jednak opcja jest dużo tańsza ponieważ koszt zabezpieczenia wacha się w granicach 1500 – 3500zł netto.

 

  • Full Body* Najbardziej kosztowny zabieg zabezpieczenia. W tym przypadku zabezpieczamy każdy możliwy element lakierowany samochodu. Zaczynając od maski kończąc na dachu auta. Klienci decydujący się na tą opcję mogą liczyć na bezpieczne użytkowanie auta. Nie ma tu mowy o uszkodzeniu lakieru poprzez obcierki, kamyki czy inne uszkodzenia. Koszt zabezpieczenia całego auta bezbarwną folią ochronną zaczyna się od 10 000zł netto.

Dodatkowe korzyści z aplikacji bezbarwnych folii ochronnych na lakier 

Oprócz zabezpieczenia mechanicznego, klient decydujący się na tą formę ochronny może liczyć na dodatkowe korzyści. Są nimi :

  • Hydrofobowość każda z aplikowanych przez nas bezbarwnych folii ochronnym ma w swojej budowie warstwę hydrofobową. Dzięki temu oprócz zabezpieczenia mechanicznego klient otrzymuje w gratisie łatwość w codziennej pielęgnacji auta. Hydrofobowość jest na tyle duża, że codzienne użytkowanie oraz mycie auta staję się banalnie łatwe i proste.

 

  • Samoregeneracja. Nasze folie posiadają w swojej budowie także warstwę która jest samoregenerująca. Jest to coś innego niż w przypadku powłok ochronnych. W przypadku folii nie musisz się bać o jej porysowanie. Nawet jeśli do tego dojdzie bo niedokładnie spłukałeś auto, bo użyłeś starego ręcznika bądź papieru możesz być spokojny. Wszystkie rysy które widzisz w tym momencie na folii pod wpływem promieni słonecznych, ciepła opalarki bądź ciepłej wody została zniwelowane.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jakie elementy należy zabezpieczyć w Twoim aucie, zapraszamy do kontaktu z nami – chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!