Dlaczego warto zastosować powłokę ceramiczną na samochód?

Ford Mustang w Studiu Autodetailingu R Clinic

Hasło powłoka ceramiczna nikogo już nie dziwi. W dalszym ciągu jednak budzi ono wiele pytań. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, na jak wiele czynników niszczących lakier każdego dnia atakuje karoserię naszych aut. Warto więc poznać innowacyjne sposoby ochronne i dowiedzieć się, dlaczego warto z nich korzystać. Zobacz, co powłoki ceramiczne mają do zaprezentowania i przekonaj się, że jest to idealna inwestycja niezależnie od wieku auta.

Co to jest powłoka ceramiczna?

Są to profesjonalne środki zabezpieczające karoserię (w pewnym stopniu zbliżone do wosków). Główną różnicą między nimi jest ich wytrzymałość i twardość (w przypadku powłoki ceramicznej dochodzi ona nawet do poziomu 10H).  Woski utrzymują się zaledwie kilka miesięcy (tańsze produkty już po miesiącu mogą stracić swoje właściwości), a powłoki ceramiczne chronią lakier nawet do 9 lat.

Wysokogatunkowe powłoki muszą być nakładane przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów w miejscach, które zostały do tego przystosowane. Koszt usługi nakładania powłoki ceramicznej waha się w granicach między ok. 1000-3000 zł. Oczywiście znajdziemy na rynku droższe oferty. Wszystko zależy od rodzaju stosowanych powłok, renomy salonu, umiejętności specjalistów, tempa realizacji i miasta, w którym firma posiada swoją siedzibę.

Jak nakłada się powłokę ceramiczną?

Nałożenie powłoki ceramicznej wydaje się mało skomplikowane. Ba! Często można spotkać się z opiniami, że można zrobić to samodzielnie. Otóż niekoniecznie. Cały proces wymaga cierpliwości, skupienia i doświadczenia. Podczas nakładania powłoki powstaje zwarta i twarda skorupa, więc jeśli zadanie zostanie zrealizowane niedokładnie, niechlujnie i w zakurzonym garażu, efekt nie będzie zadowalający – lekko mówiąc. Istotne jest także oświetlenie miejsca, w którym powłoka ceramiczna będzie nakładana. Brak równomiernego rozłożenia i tzw. dotarcia, może spowodować powstanie jaśniejszych lub ciemniejszych śladów, które będą niszczyć estetykę pracy.

Cały proces nakładania powłoki możemy podzielić na 4 podstawowe części. Należą do nich m.in.:

 1. oględziny lakieru (szukanie zarysowań, zmatowień, zanieczyszczeń, nierówności, korozji itp.),
 2. usunięcie zanieczyszczeń stałych przy pomocy glinki lub pasty,
 3. polerowanie lakieru (czasem może konieczna okazać się naprawa lakiernicza),
 4. oględziny lakieru po polerowaniu (dokładne wymycie past, odtłuszczenie lakieru),
 5. inspekcja w odpowiednim oświetleniu
 6. nałożenie powłoki przy pomocy odpowiednich narzędzi i akcesoriów.

Jak widać, jest to czaso – i pracochłonna praca, która wymaga umiejętności i narzędzi. Nie ryzykuj marnym rezultatem i skontaktuj się z nami. Specjaliści z RClinic zrobią wszystko co w ich mocy, by Twój samochód był 100-procentowo bezpieczny po nałożeniu powłoki ceramicznej.

Zalety powłoki ceramicznej

Z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że powłoka ceramiczna to zabezpieczenie na poziomu produktów typu wosk premium+. Dlaczego? Ponieważ oferuję ona:

 • głębie barwy lakieru,
 • efekt lustra,
 • zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi (promieniowaniem UV i opadami),
 • ochronę przed brudem (o wiele szybsze i prostsze czyszczenie karoserii z zanieczyszczeń),
 • wieloletnią niezawodność.

Jest to zatem podobna lista, którą możemy znaleźć w przypadku wosku. Czy zatem warto zdecydować się na powłokę ceramiczną? Według nas tak, ze względu na imponujący czas wytrzymałości – niezależnie, czy Twój samochód to 10-letnie auto rodzinne, czyli nowe sportowe coupe.

Powłoka ceramiczna na autach z salonu

Nowoczesne lakiery nie należą do trwałych. Wszystko za sprawą norm i standardów ekologicznych, które wymuszają stosowanie “mniej szkodliwych substancji chemicznych” przy produkcji. Ruszaj zatem do salonu detailingowego. Taki zabieg nie tylko zabezpieczy karoserię, ale także podniesie wartość pojazdu. Każdy klient widząc zaangażowanie sprzedającego, będzie mieć pewność, że auto było w dobrych rękach.

Jak długo powłoka ceramiczna będzie zabezpieczać lakier?

Przyjmuje się, że profesjonalna powłoka ceramiczna może pochwalić się żywotnością w granicach 5-9 lat. Biorąc pod uwagę, że koszt usługi to ok. 3-5 tys. zł, nie jest to wysoka cena, gdy zabezpieczane jest auto o wartości kilkudziesięciu (lub kilkuset) tys. zł (np. BMW serii 5 lub Mercedes klasy E).

Jak widać, powłoka ochronna lakieru powinna być nakładana w autach nowych, które dopiero opuściły salon. Cie chcesz ryzykować, że usługa zostanie wykonana w sposób “mizerny”? Skontaktuj się ze specjalistami z RClinic. Odpowiedzą oni na Twoje pytania, zaproponują Ci ofertę i zrealizują zadanie od A do Z z pełnym zaangażowaniem. Wykorzystujemy m.in. powłoki ceramiczne Gtechniq, które cieszą się szczególnym uznaniem konsumentów. Dołącz zatem do grona zadowolonych użytkowników.