Jak wygląda proces profesjonalnego auto detailingu?

Usługa mycia auta spa w studiu autodetailingowym rclinic

Usługa auto detailingu w ostatnich latach zyskała na popularności w branży motoryzacyjnej. Skradła ona serca wszystkich właścicieli, użytkowników i przede wszystkim handlarzy aut, którzy mogli poczuć przyjemność z jazdy czystym i zadbanym samochodem lub maksymalizować jego wartość rynkową.

Chcesz dowiedzieć się o tym, jak to wygląda detailing w praktyce? Uchylimy Ci rąbka tajemnicy i przedstawimy proces detailingu z punktu widzenia specjalistów, którzy zajmą się Twoim pojazdem – niezależnie od tego, czy przyprowadzisz go prosto z salonu, czy po wielu latach spod bloku.

Co to jest auto detailing?

Żeby zrozumieć fenomen auto detailingu i rozrost branży, musisz uświadomić sobie zakres możliwości firm i specjalistów realizujących tego typu usługi. Niegdyś hasło auto detailing kojarzyło się z odkurzaniem i praniem tapicerki lub polerowaniem lakieru. Dziś możesz zauważyć, że jest to ułamek oferty, a niektóre usługi są wyjątkowo zaawansowane i gwarantują spektakularne efekty. Detailing samochodowy nie jest już jedynie sprzątaniem i czyszczeniem pojazdu. Obecnie jest to proces doprowadzający go do perfekcyjnego poziomu czystości, konserwacji i zabezpieczenia przed zabrudzeniami lub czynnikami mającymi negatywny wpływ na jego stan.

 

Auto detailing od A do Z, czyli kompleksowe rozwiązania dla osób z wysokimi oczekiwaniami

Auto detailing rozpoczyna się w momencie wyboru konkretnych usług lub pakietów. Klienci mogą skorzystać ze standardowych opcji, np. prania i odkurzania tapicerki, mycia i woskowania lakieru lub samej regeneracji lamp. Nie każdy oczekuje kompleksowości. Warto jednak mieć świadomość, że R Clinic dysponuje zróżnicowanymi wariantami, które są w stanie odświeżyć Twój środek transportu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Podjęcie decyzji o zakresie pracy powinno opierać się w głównej mierze o sezon, na który planujemy się przygotować. Przed zimą warto nałożyć wosk, zabezpieczyć uszczelki i pozbyć się kurzu, który gromadzi się podczas lata. Ozonowanie i serwis wentylacji pozwalający pozbyć się zanieczyszczeń oraz mikroorganizmów z nawiewu, również są zalecane przed pierwszymi przymrozkami – w końcu nadmuch prawdopodobnie będzie większość czasu pracować na pełnych obrotach.

Wiosną trzeba pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń, które powstały w trakcie zimy i odwilży. Wnoszenie śniegu i błota na butach do kabiny to standard, którego nie jesteśmy w stanie wyeliminować.

Nie zapomnij o lakierze i lampach – niezależnie od sezonu. Odpryski spowodowane drobnymi kamieniami, promieniowanie UV, sól drogowa i zanieczyszczenia są problemem cały rok. Powodują one mikrorysy, uszczerbki, matowienie itp. Regeneracja lamp przywraca ich blask, a korekta lakieru wyeliminuje wszelkie mikrorysy, zabrudzenia i wiele innych zmian eksploatacyjnych. Dzięki temu auto będzie wyglądać jak nowe.

Obawiasz się, że po 30 minutach jazdy wszystko wróci do normy? Nic bardziej mylnego. Wymagający klienci mogą korzystać ze specjalnych bezbarwnych folii ochronnych lub powłoki ceramicznej. Obydwa warianty są rozwiązaniami wielosezonowymi z gwarancją producentów lub specjalistów od detailingu. Jest to zatem jednorazowa inwestycja w zabezpieczenie lakieru.

Bezbarwne folie ochronne nakładane są na najbardziej newralgiczne punkty auta, które narażone są na częste kontakty z potencjalnym zagrożeniem dla lakieru. Jest to cały przód samochodu (maska, zderzak, grill), lusterka i dach. Dzięki temu drobne kamyki wydostające się spod kół pojazdu jadącego przed Tobą, przestają być zagrożeniem.

Powłoka ceramiczna nakładana jest z kolei na całość lakieru i jest ona odpowiedzialna za pełnowartościową ochronę samochodu. Zabezpiecza zatem karoserię nie tylko przed zarysowaniami i odpryskami, ale także przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, promieniowaniem UV i brudem. Dzięki niej użycie myjki ciśnieniowej będzie w 100-procentach wystarczające, by pozbyć się standardowego kurzu, który gromadzi się podczas codziennej jazdy.

Dobór odpowiednich preparatów

Chemia detailingowa, folie, powłoki ceramiczne, generatory ozonu i inne akcesoria lub urządzenia, stanowią podstawowe narzędzia wykorzystywane przy pracy każdego specjalisty ds. detailingu samochodowego. Niemniej jednak ilość preparatów to nie wszystko, na co warto zwrócić uwagę. Liczy się także ich jakość. Jeśli efekt ma być satysfakcjonujący, specjalista powinien używać jedynie wyselekcjonowanych, certyfikowanych i cenionych preparatów, zapewniających efektywność, niezawodność i bezpieczeństwo stosowania. W R Clinic wybieramy jedynie takie narzędzia, którym ufamy przy prywatnych realizacjach usług detailingowych dla naszych osobistych i służbowych aut.